Najnowszy alians Ivalua i OptiBuy początkiem transformacji cyfrowej w Giesecke+Devrient

20 maja 2020

Redwood City (CA), Monachium, Berlin, 20 maja 2020 r. – – Ivalua – dostawca rozwiązań chmurowych do zarządzania wydatkami i zakupami oraz OptiBuy, zaufany partner wdrożeniowy, potwierdzili, że zostali wybrani przez Giesecke+Devrient do przeprowadzenia kompleksowej digitalizacji procesów source-to-contract. Wdrożenie rozwiązania będzie zarazem pilotażowym projektem transformacji cyfrowej Grupy, napędzając modernizację procesów na poziomie korporacyjnym.

 

 

Giesecke+Devrient (G+D) z siedzibą w Monachium w Niemczech, dostarcza technologie zabezpieczeń klientom na całym globie. Innowacje G+D zwiększają poziom bezpieczeństwa miliardów ludzi na poziomie cyfrowym i rzeczywistym. Dzięki swoim produktom i rozwiązaniom, G+D jest jednym z liderów rynku i technologii w zakresie bezpieczeństwa płatności, łączności, tożsamości i infrastruktury cyfrowej.

 

Firma wykazała sprzedaż o wartości 2,45 miliarda euro i zatrudnienie na poziomie 11 500 osób (2019). Działa w 33 krajach, a baza klientów obejmuje banki centralne i komercyjne, dostawców sieci komórkowych, producentów samochodów, towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych oraz instytucje rządowe i publiczne.

 

Głównym celem wdrożenia Ivalua jest zastąpienie ręcznych procesów zakupowych w trzech obszarach biznesowych, poprawiając ich wydajność, transparentność i zwiększając kontrolę. Ralf Gerlach, Global Vice President & Head of Purchasing w G+D Currency Technology i Giesecke+Devrient GmbH wyjaśnia:

 

 
- W G+D nieustannie wprowadzamy innowacje, aby usprawniać nasze działania i dostarczać wartość naszym klientom. Najnowsza inicjatywa zdecydowanie wpisuje się w to podejście. Wprowadzenie Ivalua, umożliwi nam zarządzanie potrzebami każdej z naszych jednostek biznesowych za pośrednictwem jednego narzędzia - zunifikowanej platformy z elastycznym interfejsem i w jednym przepływie pracy. Cyfryzacja procesów poprawi transparentność i zwiększy naszą kontrolę nad całą organizacją zakupową G+D, co bezpośrednio przełoży się na, tak ważne w naszej branży, audyty i administrowanie partnerami biznesowymi.
 

 

 
- Wdrożenie pakietu Ivalua będzie kompasem dla dalszej digitalizacji naszych metod i sposobu pracy. Aplikacja pomoże nam zharmonizować wymagania i specyfikę procesów zakupowych na całym świecie, poprawić zgodność z systemem zarządzania dostawcami oraz zoptymalizować oszczędności z RFx i aukcji - dodaje Kai Dittberner, Group Vice President Purchasing w G+D Mobile Security.
 

 

 
- Tak liczne, projekty wdrożeniowe Ivalua, realizowane przez OptiBuy dla klientów z  niemal wszystkich możliwych branż na przestrzeni lat, dały nam szansę na zmierzenie się z rozmaitością podejść biznesowych, zakupowych czy projektowych. Każdy klient to wartość generowana przez stale pogłębianą wiedzę na temat rozwiązań Ivalua, zarzadzania zakupami oraz rozwój umiejętności rozwiązywania problemów przez naszych, certyfikowanych ekspertów. Tą właśnie wartość przekazujemy dalej, następnym klientom OptiBuy. Jestem przekonany, że G+D nie tylko poprawi transparentność i efektywność zakupowymi, ale przede wszystkim – wzmocni i zacieśni współpracę między poszczególnymi jednostkami biznesowymi - wyjaśnia dr Tomasz Gonsior, Partner w OptiBuy.
 

 

 
- Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Giesecke+Devrient w gronie innowacyjnych firm wykorzystujących w pełni zalety oferowane przez nasze narzędzie w zakresie digitalizacji procesów i generowania wartości. Wieloletnie partnerstwo z OptiBuy pozwala nam sprawnie realizować projekty transformacyjne, które szybko zmieniają się w mierzalne korzyści dla naszych klientów. Co równie ważne - nasza platforma posiada niezbędne zabezpieczenia i funkcjonalności, jakiej oczekuje organizacja o tak wysokich standardach bezpieczeństwa jak G+D. Z niecierpliwością czekamy by móc zainaugurować i wesprzeć Giesecke+Devrient w ich cyfrowej transformacji - wyjaśnia Jan-Hendrick Sohn, Regional Manager DACH i CEE w Ivalua.
 

 

 

O Giesecke + Devrient

Giesecke+Devrient to firma o zasięgu globalnym, oferująca technologie bezpieczeństwa stosowane zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym. Każdego dnia, miliardy ludzi korzystają z innowacji G+D w życiu osobistym i biznesowym. Zatrudniając około 11 600 pracowników w 32 krajach, opracowujemy, produkujemy i dystrybuujemy produkty i rozwiązania by chronić i zabezpieczać płatności, tożsamości, łączność i dane. Wszystko zaczęło się w 1852 r., kiedy rozpoczęto drukowanie papierów wartościowych w Lipsku. Obecnie, każdy, kto płaci gotówką, kartą lub smartfonem, najprawdopodobniej korzysta z technologii G+D, a u jej podstaw leży jeden wspólny cel: budowanie zaufania.

Od 2017 roku w skład Grupy wchodzą cztery sektory biznesowe: G+D Currency Technology, G+D Mobile Security, Veridos (joint venture z Bundesdruckerei) i secunet.

 

Visit G+D's website

 

 

Powrót do listy