Outsourcing/Interim 

Zakupy w dobrych rękach 

Dzisiejsza dynamika biznesowa i wyzwania związane są z ograniczonymi zasobami ludzkimi, koncentracją na tematach strategicznych, bądź budowaniem kluczowych kompetencji w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.
Jednym z bardziej efektywnych i szybkich sposobów osiągnięcia tych celów jest Outsourcing Zakupów lub skorzystanie z zasobów interimowych. Pozwala nie tylko szybko obniżyć wyraźnie koszty zakupów materiałów i usług, ale zapewnić ich trwale konkurencyjny poziom przez dłuższy okres czasu.

Outsourcing/Interim Management

Procesy zakupowe mają obecnie ogromne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania firmy, nie tylko w kontekście kosztów, jakie zakupy generują, ale również w odniesieniu do niezbędnego zaopatrzenia, którym firma musi dysponować. W związku z tym, ich umiejętne zoptymalizowanie to bezwzględny priorytet. OptiBuy jest grupą doświadczonych specjalistów, którym warto powierzyć działania zakupowe we własnej firmie.

 

Outsourcing zakupów: profesjonalnie zadbamy o ten obszar działalności firmy

Chcąc zorganizować efektywnie zoptymalizowane procesy zakupowe, firma nie musi decydować się na powołanie do życia działu zakupowego, co wymagałoby zatrudnienia w nim doświadczonych osób o kierunkowym przygotowaniu merytorycznym. OptiBuy, bazując na swojej praktyce, może natomiast podjąć się zorganizowania dedykowanego działu, który będzie pracował zdalnie lub lokalnie.

 

Opcjonalnie, proponujemy możliwość skierowania specjalisty zajmującego się procesami zakupowymi do firmy klienta. Outsourcing działu zakupów pozwoli klientowi skupić się na zasadniczej osi jego działalności, bez konieczności zajmowania się zagadnieniami związanymi z zaopatrzeniem i decyzjami zakupowymi. Powierzenie tych zagadnień profesjonalistom, mającym doświadczenie w danej dziedzinie, to rozwiązanie dla tych firm, które nie chcą lub nie mogą samodzielnie zająć się organizowaniem i udoskonaleniem dedykowanego działu zakupów.

 

Usługi realizowane przez OptiBuy cechuje interdyscyplinarność i zorientowanie na potrzeby klientów, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo kompleksową opiekę nad procesami zakupowymi, obejmującą, między innymi, profesjonalny sourcing (proces szukania dostawców usług lub produktów), pomoc w wyselekcjonowaniu najbardziej odpowiednich ofert czy pertraktowanie w kwestii warunków. Ponadto, OptiBuy proponuje okolicznościowe doradztwo w kontekście planowanych zakupów.

 

Klientom oferujemy outsourcing strategiczny, przejmując pełne administrowanie kategorią zakupową. Dodatkowo, specjalizujemy się również w outsourcingu operacyjnym, zajmując się aktualnymi zakupami operacyjnymi (weryfikujemy możliwości rynkowe, pozyskujemy oferty i ostatecznie finalizujemy zamówienia) oraz outsourcingu projektowym (dzięki posiadaniu niezbędnych kompetencji, realizujemy zamierzenia projektowe), zdając sobie sprawę z potrzeb współczesnego rynku. Realizacja usług OptiBuy to pewność współpracy z doświadczonymi, znakomicie przygotowanymi specjalistami, zorientowanymi na osiągnięcie wyznaczonych celów.

 

Powierzenie zakupów w ręce OptiBuy owocuje widocznym zminimalizowaniem wydatków na niezbędne produkty i usługi, co z kolei pozwala firmie na zgromadzenie konkretnych rezerw finansowych lub wykorzystanie pozyskanych w ten sposób środków na inne cele związane z jej działalnością. Zoptymalizowanie procesów zakupowych umożliwia osiągnięcie korzyści w dłuższej perspektywie czasowej, pozytywnie wpływając na konkurencyjność firmy.

 

Outsourcing zakupów dla zakładów produkcyjnych lub firm o innym profilu proponowany przez OptiBuy to szansa na współpracę ze specjalistami, którzy doskonale rozumieją wagę wydajnie działających procesów zakupowych, wiedzą jak je skutecznie optymalizować i szukać zauważalnych oszczędności w warunkach zindywidualizowanego podejścia do klienta. OptiBuy ma na swoim koncie wiele różnorodnych realizacji, dlatego nie boimy się wyzwań i chętnie służymy naszym klientom swoim doświadczeniem.

 

Interim Management: wiedza i praktyka

Interim management w Polsce pozwala organizacji skorzystać z doświadczeń i praktyki Interim Managera, czyli profesjonalisty specjalizującego się w określonej dyscyplinie. Definicja Interim Managementu podkreśla fakt, że praca Interim Managera odbywa się w konkretnych ramach czasowych, a jej owocem ma być zrealizowanie określonych zamierzeń. Zadania Interim Managementu są więc precyzyjnie skonkretyzowane.

 

Interim Management w ofercie OptiBuy jest środkiem do uzyskania zaplanowanych wyników nie tylko w kontekście procesów zakupowych firmy. Oddelegowany Interim Manager OptiBuy dołoży wszelkich starań, by sprostać założonym celom. Interim Management to zarządzanie tymczasowe, któremu sprzyja doświadczenie specjalisty występującego w charakterze Interim Managera. Tymczasowość rozwiązania, jakim jest Interim Management to jego ogromna zaleta – firma nie jest zmuszona do samodzielnych poszukiwań odpowiedniego specjalisty, oddelegowany do niej Interim Manager będzie odpowiedzialny za osiągnięcie wyznaczonych rezultatów, a po ich zrealizowaniu współpraca dobiegnie końca. Doraźne korzystanie z doświadczeń i kompetencji Interim Managera to rozwiązanie dla firm, które mają określone plany i w związku z ich realizacją potrzebują wsparcia rzetelnego profesjonalisty.

 

Obok oszczędności skorelowanych z kosztami produktów i usług, współpraca z OptiBuy w zakresie outsourcingu oraz Interim Managementu pozwala na zminimalizowanie wydatków, które firma musi ponosić w związku z pracami administracyjnymi dotyczącymi procesu zakupowego. Co więcej, usługi OptiBuy mogą wywierać również pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego łańcucha dostaw.

 

Proces zakupowy to jedno z fundamentów działań każdej firmy, niezależnie od jej profilu. Nieumiejętnie zorganizowany może przynosić nie tylko straty finansowe, ale również negatywnie wpływać na pracę przedsiębiorstwa, na przykład w sytuacji, kiedy dostawca nie wywiąże się ze swoich obowiązków. W celu trzymania pieczy nad firmowymi zakupami nie zawsze konieczne jest organizowanie dedykowanego działu zakupów – usługi OptiBuy to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy nie chcą angażować własnych sił w proces zakupowy i decydują się na outsourcing zakupów realizowany przez doświadczonych specjalistów.

 

Współpracując z OptiBuy mogą Państwo skorzystać z kompetencji naszych pracowników, który posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne i dołożą wszelkich starań, by ich praca pomogła w osiągnięciu zamierzonych rezultatów. Outsourcing i Interim Management w wydaniu OptiBuy to dbałość o szczegóły, zrozumienie dla indywidualnej sytuacji klientów i brak strachu przed wyzwaniami.

Outsourcing strategiczny

Zapewniamy usługi obejmujące kompleksowe zarządzanie kategorią zakupową.

 • przygotowanie strategii kategorii
 • optymalizacja procesu zakupowego i przepływu materiału
 • organizowanie i przeprowadzanie kompleksowych przetargów
 • wypracowywanie umów ramowych

Outsourcing operacyjny (BPO)

W oparciu o kompleksowe zarządzanie procesem Procure-2-Pay (P2P), obsługujemy bieżące zakupy operacyjne, które realnie wspierają organizację w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej, jednocześnie nie stanowiąc kluczowego elementu działalności przedsiębiorstwa

 • Tailspend Management (zarządzanie wydatkami kategorii C)
 • analiza rynku
 • zbieranie ofert
 • realizacja zamówień

Outsourcing projektowy

Dynamika rynku odzwierciedlana jest w coraz krótszych cyklach życia produktu i zwiększonej ilości wariantów. Oddelegowanie odpowiednich zewnętrznych zasobów do celów projektowych przynosi firmie wymierne korzyści.

 • przygotowanie specyfikacji
 • specjalistyczna wiedza
 • prowadzenie działań zakupowych

Interim Management

Podejście zyskujące swoich zwolenników w biznesie na całym świecie. Pomagamy osiągać konkretne i ustalone rezultaty w oparciu o działanie naszego Interim Managera – przejmującego odpowiedzialność za wypracowanie zysków lub minimalizacje strat. Wieloletnie doświadczenie doradcze przekłada się na rzeczywiste korzyści - zarówno dla poszczególnych kategorii, jak i całego działu.

Korzyści

 • 01
  redukcja cen zakupu towarów i usług o 18%
 • 02
  poprawa zgodności zamówień z dostawami o 60%
 • 03
  redukcja cyklu dostawy i zamówienia o 50%
 • 04
  zmniejszenie kosztów administracyjnych związanych z zakupami o 25%

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Marlena Kryściak-Sitkowska

Partner

Linkedin