Doradztwo zakupowe

My doradzamy, Ty oszczędzasz

Klienci oczekują możliwie najwyższej jakości produktów i usług za możliwie najniższą cenę. OptiBuy jest kompetentnym partnerem odpowiadającym na pytania, tworzącym podstawy strategii oraz proponującym kolejne kroki w drodze do sukcesu w działaniach zakupowych.

Optymalizacja kosztów

 • redukcja wydatków i kosztów
 • optymalizacja kapitałowa
 • wydajność łańcucha dostaw

WIĘCEJ INFORMACJI O OPTYMALIZACJI KOSZTÓW

Optymalizacja procesowa

 • optymalizacja procesów zakupowych
 • zarządzanie dostawcami
 • zarządzanie kategoriami
 • Process Mining

Strategia i organizacja

 • planowanie i wdrażanie strategii zakupowych
 • transformacja cyfrowa
 • zarządzanie ryzykiem

Szkolenia i rozwój

Dojrzała organizacja zakupowa to podstawa do prawidłowego realizowania zadań działu zakupów. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu kompetencji, umiejętności, a także stosowanie odpowiednich modeli zarządzania stanowi wyzwanie dla małych i dużych działów zakupów.

Korzyści

 • 01
  oszczędności na poziomie 7-15% całości kosztów
 • 02
  zwiększenie rentowności inwestycji (ROI) oraz poprawa sytuacji finansowej przedsiębiorstwa
 • 03
  poprawa efektywności procesów zakupowych
 • 04
  zoptymalizowana baza dostawców
 • 05
  transparentność wdrożonych rozwiązań
 • 06
  kompleksowe działania - od strategii przez działania po renegocjacje umów z dostawcami
 • 07
  widoczne wyniki bez negatywnego wpływu na pracowników

Opinie klientów

 • Seco/Warwick

  Katarzyna Kowalska

  Dyrektor Działu Zakupów

   

  Konsultanci OptiBuy w ramach pierwszego projektu, wspierali SECO/WARWICK w optymalizacji kosztów w kategoriach nieprodukcyjnych. Wówczas wdrożone zostały...

  Zobacz więcej
 • Affidea (EUROMEDIC)

  Florian Matthes

  Purchasing Director

   

  Firma OptiBuy przeprowadziła kompleksowy projekt optymalizacyjny, który zaowocował rocznymi oszczędnościami w wysokości kilku milionów złotych dla naszego polskiego oddziału. Konsultanci nie...

  Zobacz więcej

Case study

 • Optymalizacja kosztowa i procesowa

  Projekt dla firmy oferującej rozwiązania do obróbki cieplnej na całym świecie.

  Zobacz plik PDF
 • Optymalizacja kosztowa i wdrożenie

  Projekt dla jednego z najpopularniejszych nadawców telewizyjnych w Polsce.

  Zobacz plik PDF

Referencje

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Marlena Kryściak-Sitkowska

Partner

Linkedin

Nasze usługi konsultingu zakupowego opieramy na wieloletnim doświadczeniu zdobywanym na polskich i zagranicznych rynkach. Doradztwo obejmuje cztery główne obszary:

 • Optymalizację kosztów
 • Optymalizację procesów
 • Strategię i organizację
 • Szkolenia dla zespołów

 

Doradztwo zakupowe

Efektywnie prowadzone procesy zakupowe to fundament sprawnego funkcjonowania firmy. Co więcej, obecnie zadaniem sprawnie działającego działu zakupów przestało być wyłącznie szukanie zauważalnych oszczędności oraz redukowanie wydatków – odpowiedzialne zakupy pozwalają również na budowanie wartości, między innymi, dzięki wsparciu w wydajnym zarządzaniu ryzykiem.

 

Jak doradztwo zakupowe może wpłynąć na produktywność procesu zakupów?

Trudno przecenić rolę sprawnie działającego działu zakupów, nie tylko w kontekście ewentualnych oszczędności, ale także w odniesieniu do zaopatrzenia firmy w niezbędne produkty lub usługi. Udoskonalenie procesu zakupowego może przynieść wymierne korzyści. Jednocześnie należy jednak pamiętać, że mechanizm cyfryzacji procesów biznesowych nie może być oderwany od zrozumienia istoty procesu oraz jego znaczenia dla działalności firmy. Najistotniejszym filarem jej działania zawsze powinni być ludzie.

 

Funkcjonalizacja i ulepszenie procesów zakupowych to narzędzie, dzięki któremu można uzyskać mierzalne oszczędności, zarówno w aspekcie kosztów, jak i na innych płaszczyznach funkcjonowania firmy. Warto jednak spojrzeć na podobne zmiany w szerszym kontekście – dbałość o efektywność procesów zakupowych pozwoli na osiągnięcie zauważalnych korzyści w dłuższej perspektywie czasowej. Udoskonalenie mechanizmu zakupowego jest bowiem potężną bronią w walce o konkurencyjność firmy.

 

Organizacja działu zakupów oraz jego rozwój to sposób na łatwiejsze przystosowanie się do aktualnych potrzeb i warunków. Firmy, które w przeszłości zrobiły ten krok, obecnie osiągają lepsze rezultaty w obszarze finansowym, aniżeli konkurencyjne firmy, które nie podjęły podobnych działań. Proces zakupowy realizowany w firmie należy postrzegać więc w szerszych ramach, nie tylko jako ścieżkę do zminimalizowania wydatków.

 

Dlaczego OptiBuy?

Współpraca z OptiBuy to przede wszystkim możliwość korzystania z ogromnego doświadczenia naszych konsultantów. Konsulting zakupowy to nie tylko ich praca, ale również pasja, co owocuje posiadaniem niezbędnego zaplecza informacyjnego i stałym poszerzaniem posiadanej wiedzy. Doradztwo zakupowe naszej firmy może stać się bazą do wprowadzenia potrzebnych zmian. Wykształcenie i praktyka to kompilacja, która pozwala konsultantom OptiBuy na świadczenie wysokiej jakości usług.

Ekspertów OptiBuy cechuje również umiejętność szybkiej orientacji w realiach biznesowych – dzięki temu, zastosowane przez nich działania skutkują konkretnymi rezultatami m.in. w kwestii finansów. Racjonalizacja kosztów we współpracy z OptiBuy możliwa jest dzięki autorskiej metodzie OptiCAT, która pozwala na stworzenie optymalnej strategii działania w odniesieniu do konkretnych kategorii zakupów.

 

Poza profesjonalnym doradztwem zakupowym OptiBuy organizuje również specjalistyczne szkolenia, w trakcie których doświadczeni konsultanci dokładają wszelkich starań, by w zrozumiały, a jednocześnie efektywny sposób omówić poruszaną tematykę. Dodatkowo, proponujemy także możliwość sprawowania opieki nad wprowadzeniem zaproponowanych wytycznych, w celu osiągnięcia spodziewanych rezultatów.

OptiBuy skupia się na kliencie: jego potrzebach, oczekiwaniach i indywidualnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że proces zakupowy w każdej firmie wymaga innych rozwiązań, dlatego wykorzystujemy zdobyte doświadczenie oraz posiadaną wiedzę w celu zaproponowania najbardziej optymalnych w danym przypadku zmian. Zindywidualizowane podejście do każdego klienta oraz doświadczenie poparte wieloma realizacjami to klucz do owocnej współpracy.