PROCON/POLZAK 2017

Zakupy 4.0 – czwarta rewolucja zakupowa

21 października 2017

O tym, jak kreować relacje z dostawcami, zwiększać wagę działu zakupów w przedsiębiorstwie, można się dowiedzieć podczas konferencji PROCON/POLZAK 2017. To już czwarta edycja największej konferencji zakupowej w Polsce. Tym razem odbędzie się pod hasłem – Zakupy 4.0. 

 

W związku z tym tematyka wystąpień będzie poświęcona modelom nowoczesnego zarządzania, najnowocześniejszym narzędziom eProcurement i zmianie roli działu zakupów w przedsiębiorstwie. Podtytuł konferencji Zakupy 4.0 nawiązuje do koncepcji Industry 4.0, czyli do tzw. czwartej rewolucji przemysłowej oraz rozpoczynającej się obecnie ery Internetu Rzeczy.  

 
¬– Zagadnienia zakupowe zyskują na znaczeniu w procesach biznesowych, jednocześnie prowadząc do zwiększania roli działów zakupów jako partnerów wewnątrz organizacji, tworzących pośrednio wartość dla samego klienta – ostatecznego odbiorcy usług czy produktów – mówi Mateusz Borowiecki, Prezes Zarządu OptiBuy, jednego z organizatorów konferencji. 
 

Konferencja podzielona jest na sześć bloków tematycznych: zakupy bezpośrednie, zakupy pośrednie, procesy i narzędzia, jak kupować outsourcing, zakupy usług marketingowych (SAR-PSML), zakupy usług profesjonalanych oraz cztery osobne sesje tzw. Stolików tematycznych, na których nie zabraknie ożywionych dyskusji w mniejszych grupach.. Co ważne, to konferencja tworzona przez praktyków dla praktyków. Wśród prelegentów nie zabraknie ekspertów z zagranicy. Jednym z nich jest wykładowca Uniwersytetu Cranfield Jan Vašek, który podczas wystąpienia, wyjaśni jak ważne jest podejście do pracy po zmianie stanowiska. – Jeśli po awansie kupiec będzie trzymać się dawnych zasad, skończy się to tragedią.  Kupcy muszą zapomnieć o dwóch cechach, które doprowadziły ich do stanowiska managera i nauczyć się dwóch nowych. Nie mogą pracować samodzielnie. To ich zespoły i inni managerowie są kluczem do sukcesu – tłumaczy ekspert zakupowy Jan Vašek.


PROCON/POLZAK to nie tylko okazja do poznania przyszłych klientów czy czerpania wiedzy od ekspertów z firm wiodących na rynku. To także możliwość przedstawienia swojego przedsiębiorstwa i jego usług.

 
– PROCON/POLZAK jest dla mnie punktem merytorycznych spotkań praktyków w obszarze zakupów, platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk realizowaną w koleżeńskiej atmosferze – tak skomentował poprzednią konferencję Łukasz Jagła, Head of CPO w Banku BGŻ BNP Paribas. W tym roku program konferencji będzie jeszcze ciekawszy niż podczas poprzednich edycji.
 

 

Strona www konferencji

Powrót do listy