Oswoić potencjał zrównoważonego sourcingu - Nordex i OptiBuy

19 grudnia 2019

Nordex, jeden z pionierów rynku energii odnawialnej, który ukształtował nowoczesną branżę energetyki wiatrowej, dostarczający ponad 27 GW (Gigawatów) energii wiatrowej, rozpoczął projekt sourcingowy prowadzony przez OptiBuy – firmę konsultingową, specjalizującą się w zarządzaniu zakupami.

 

 

 

Grupa Nordex, będąca jednym z największych producentów turbin wiatrowych (OEM) na świecie (6 miejsce - FTI Intelligence, 2018), konsekwentnie wykorzystuje dostępny potencjał technologiczny i wzrostowy trend branży do budowania przewagi konkurencyjnej.  Jednak skupiając się na rozwoju wysokowydajnych, ekonomicznych i ekologicznych technologiach, kierownictwo nie pomija znaczenia dostawców w procesach biznesowych.

Jednym z celów firmy stało się poszerzenie bazy dostawców konstrukcji stalowych o firmy zdolne do spełnienia wewnętrznych wymagań, założonych norm produkcji i ochrony środowiska dla turbin dostarczanych do 20 krajów.

Inżynierowie ds. jakości Grupy Nordex testują obecnie próbki od kilku, wyselekcjonowanych i wstępnie zakwalifikowanych dostawców.

 
- Musimy jeszcze trochę poczekać na ostateczne decyzje. Wiem jednak, że jak zawsze, dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotować wartościową listę odpowiednich dostawców. Po etapach sourcingu, ewaluacji, wstępnej kwalifikacji oraz wszystkich zorganizowanych przetargach, którymi zajmuje się OptiBuy, przejście do fazy testowania z wybranymi dostawcami oznacza, że wszystko jest na dobrej drodze do zbudowania nowego partnerstwa - mówi Bartłomiej Bącik, Partner w OptiBuy i manager projektu.
 

 

Grupa Nordex - profil

Rozwiązania Grupy produkują ponad 27 GW mocy energii wiatrowej na ponad 40 rynkach. W roku 2018 r. Grupa wygenerowała przychody w wysokości około 2,5 mld EUR. Firma zatrudnia ponad 6000 pracowników. Globalna produkcja obejmuje fabryki w Niemczech, Hiszpanii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Argentynie i Meksyku. Portfolio produktów koncentruje się na turbinach lądowych o mocy od 2,4 do 5.X MW, które są dostosowane do wymagań rynkowych krajów o ograniczonej powierzchni i regionów o ograniczonej wydajności sieci.

 

O OptiBuy

OptiBuy to międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewniamy szeroką gamę wybitnych rozwiązań zakupowych, korzystając z międzynarodowej sieci własnych biur (Polska, Czechy, Szwajcaria i Chiny), szerokiej wiedzy rynkowej i zaawansowanego zestawu narzędzi informatycznych. Jesteśmy jedną z wiodących firm konsultingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszymi specjalizacjami są: optymalizacja kosztów zaopatrzenia (projekty cięcia kosztów), globalne projekty zaopatrzenia i wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zakupów (Ivalua, NextBuy).

Dowiedz się więcej o OptiBuy, www.optibuy.com

Powrót do listy