OptiBuy i T-Systems Switzerland łączą siły dla Baloise Group

2 kwietnia 2018

Baloise Group, europejski dostawca usług emerytalnych oraz ubezpieczeń, wdrożył nowe rozwiązanie Procurement-as-a-service typu cloud.

 

Po rozpoznaniu obecnych i przyszłych potrzeb, Baloise Group – europejski dostawca usług emerytalnych oraz ubezpieczeń – zdecydował się na przeniesienie swoich procesów zakupowych na wyższy poziom. Wybór oraz wdrożenie modułu katalogów i modułu zarządzania umowami firmy Ivalua, pozwolił na zwiększenie transparentności oraz wydajności procesów biznesowych. Po oddziale szwajcarskim nadszedł czas na Belgię.

Wybór rozwiązania Ivalua, poprzedzony analizą rozpoczętą w styczniu 2016, doprowadził do nawiązania współpracy z firmami OptiBuy i T-Systems w styczniu 2017. Po spotkaniach pilotażowych i projektowych w Bazylei, zespoły T-Systems oraz OptiBuy płynnie przeszły do fazy wdrożenia, uruchamiając wersję go-live w listopadzie 2017 w szwajcarskim oddziale firmy. Projekty wdrożeniowe dla niemieckiego i belgijskiego oddziału Baloise Group, prowadzone niemal równolegle, zaowocowały wersją live w Belgii w marcu 2018. W maju tego roku planuje się uruchomienie rozwiązania w Niemczech.

 
– Naszym celem było poprawienie ogólnego user-experience i rzetelności wewnętrznych procesów, jak również poprawa ich transparentności. Projekt poprzedzony był rozległą analizą rynku i istniejących rozwiązań IT z zakresu procure-2-pay czy zarządzania procesami. Ivalua była strzałem w dziesiątkę, a dodatkowa współpraca z firmami OptiBuy i T-Systems nas w tym przekonaniu utwierdziła. Z wdrożonymi już modułami zarządzania umowami oraz modułem katalogów, pracujemy nad uruchomieniem funkcjonalności sourcingowych, w tym SRM, jeszcze w tym roku – mówi Andreas Skubella, Application Owner Beschaffungssysteme Group Procurement w Baloise Group.
 

Implementacja kolejnych modułów wybranego rozwiązania cloud w Szwajcarii, w tym m.in. funkcji dedykowanych zarządzaniu dostawcami, zaplanowana jest do końca roku 2018.

 
– Przejście na nowy system było bardzo płynne. Wersję live uruchomiono bez większych problemów. Było to na pewno zasługą specjalistów OptiBuy, którzy wspierali nas swoją wiedzą, zarówno dotyczącą Ivalua, jak i ogólną wiedzą zakupową. Co ważne, nasze pierwsze doświadczenia z gotowym systemem pokazują, że jego obsługa jest naprawdę intuicyjna, a nasi pracownicy są zadowoleni z jego funkcjonalności. To właśnie kilka z powodów, dla których zdecydowaliśmy się rozszerzyć współpracę na Belgię i Niemcy – dodaje Andreas Skubella.
 

Nowe rozwiązanie, wprowadzone w Baloise Group, wspiera obecnie 6 500 użytkowników w codziennej pracy, pomagając przetworzyć ponad 13 000 zamówień i zarządzać prawie 1 500 umowami rocznie.

 

O Baloise
Grupa Baloise to więcej niż tradycyjna firma ubezpieczeniowa. U podstaw jej działalności leżą zmieniające się potrzeby społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i usług w erze cyfrowej. Tym samym około 7,300 pracowników Baloise skupia się na oczekiwaniach swoich klientów. Zlokalizowana w sercu Europy, z siedzibą główną w Bazylei, dostarcza rozwiązania profilaktyczne, emerytalne i ubezpieczeniowe głownie na rynku szwajcarskim, niemieckim oraz w Belgii i Luksemburgu.


O OptiBuy
OptiBuy to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewniamy szeroki wachlarz doskonałych rozwiązań zakupowych, wykorzystując w tym celu międzynarodową sieć biur (w Polsce, Czechach, Szwajcarii, Niemczech i Chinach), dogłębną znajomość rynku i rozbudowany zestaw narzędzi informatycznych. Jesteśmy jedną z wiodących firm zajmujących się doradztwem zakupowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze specjalności to optymalizacja kosztów zakupów (projekty redukcji kosztów), projekty z zakresu Global Sourcing oraz wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania zakupowego (Ivalua, NextBuy).


O Ivalua
Ivalua to platforma zakupowa wykorzystywana przez ponad 250 wiodących firm na całym świecie do zarządzania ponad 500 miliardami dolarów w wydatkach bezpośrednich i pośrednich. Połączenie łatwej obsługi, dedykowanych rozwiązań i elastyczności, zapewnia wysokie dopasowanie jej funkcjonalności do oczekiwań pracowników i dostawców.


O T-Systems
Firma T-Systems, działająca w ponad 20 krajach, z 43 700 pracowników i przychodami w wysokości 7,9 miliarda euro (2016), jest jednym z wiodących, niezależnych dostawców usług cyfrowych z siedzibą w Europie. Firma oferuje zintegrowane rozwiązania dla klientów biznesowych, w tym w zakresie transformacji cyfrowej.

Powrót do listy