Nie tylko kosmetyczne zmiany, czyli współpraca L’Oréal i OptiBuy

22 stycznia 2017

Specjaliści firmy OptiBuy wspierają działania zakupowe w fabryce Kosmepol, należącej do kosmetycznego światowego lidera – koncernu L’Oréal. Wszystkie działania oparte są o systematycznie udoskonalaną strategię zakupową, której wdrożenie jest głównym celem bieżącej obsługi zaopatrzenia w zakładzie.

 

Zespół ekspertów firmy doradczej OptiBuy, od lutego 2016 stale uczestniczy we wszystkich procesach zakupowych: od opracowywania wspomnianej strategii zakupowej, przez wybór i ocenę dostawców, organizację przetargów, monitorowanie rynku, renegocjacje kontraktów, po jednoczesną analizę poszczególnych kategorii zakupowych.
W oparciu o doświadczenie i wiedzę zespołu OptiBuy, wnioski płynące ze stale prowadzonych badań, pozwalają na zaproponowanie i wdrożenie zmodyfikowanych procesów, a także zaangażowanie nowych dostawców i rozbudowanie relacji na linii dostawca-kupiec. Tym samym  OptiBuy pomaga w optymalizacji, zarówno pod względem kosztowym, osiągając kilkuprocentową skuteczność względem całkowitej kwoty wydatków, jak i efektywności samych procesów zakupowych.

 

 
„Zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z firmą OptiBuy nie tylko by wspierać osoby u nas zaangażowane w zakupy i poczynić oszczędności stricte kosztowe. W dłuższej perspektywie naszym celem jest stworzenie symbiotycznych relacji z naszymi dostawcami, tworząc łańcuch dostaw, który zgodnie z koncepcją synergii pozwolił na osiągnięcie dużo większych korzyści niż prozaiczne: „optymalizowanie kosztów”. Informacje płynące z wykonywanych na bieżąco analiz rynkowych, przepływ innowacji od dostawców czy strategiczne planowanie zakupowe pozwoliło na zabezpieczenie długofalowych relacji z naszymi kooperantami, zapewnienie stałej jakości dostaw oraz oczywiście, czysto finansowe oszczędności.” – mówi Pan Łukasz Jagodziński z firmy Kosmepol.
 
Powrót do listy