AI TOOL

Powiedz co chcesz kupić, a AI podpowie Ci, których dostawców wybrać

13 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Wystarczy podać opis przedmiotu zamówienia, a algorytmy sztucznej inteligencji dopasują dostawców. Tego typu rozwiązanie to tzw. system rekomendacyjny. Jest to rozbudowany program, często wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji, który jest w stanie zaproponować coś, co prawdopodobnie będzie dopasowane do potrzeb użytkownika.

 

Większość z nas, na co dzień, spotyka się z takimi rozwiązaniami w wielu platformach streamingowych czy w sklepach internetowych.

 

Jako zalogowani użytkownicy (a czasem nawet i bez logowania) dostajemy propozycje nowych filmów czy produktów, które nawiązują do tego, co wcześniej obejrzeliśmy lub kupiliśmy.

 

Pod podszewką, system rekomendacyjny porównuje między sobą filmy/produkty oraz historię każdego użytkownika znajdując wzorce podobieństw. Dzięki temu dostajemy nie tylko rekomendacje filmów podobnych do tych obejrzanych wcześniej, ale również zupełnie nowych, które mogą się nam spodobać dzięki analogicznościom w preferencjach różnych użytkowników

 

W przypadku biznesowego systemu zakupowego podstawowe informacje dla systemu rekomendacyjnego to opis zamówienia wraz z istotnymi parametrami, np. wielkość zakupu, parametry techniczne oraz warunki i oczekiwania dotyczące dostawców, np. konieczność posiadania określonych certyfikatów czy minimalna wielkość zamówienia. Bardzo pomocne może być podanie przykładowych dostawców. Pierwsze systemy tego typu już działają, choć jakość rekomendacji bywa różna. Pamiętajmy jednak, że jedną z głównych cech sztucznej inteligencji czy uczących się programów jest… Dokładnie, tak! Uczenie się. Zatem kwestią czasu jest, gdy podpowiedzi programów rekomendacyjnych będą trafne, a one same z wizji przyszłości staną się naszą codziennością.

 

Zespół multidyscyplinarnych specjalistów i ekspertów Optibuy wraz z biorącymi udział w projekcie firmami, pracuje nad przełomowym narzędziem zakupowym, który już na tym etapie - daje znakomite wyniki i trafnie doradza firmom partnerskim.

By uczynić narzędzie jeszcze lepszym potrzebujemy Twojej pomocy - prosimy o dosłownie miuntę Twojego czasu, w którym przekierujemy Cię do naprawdę krótkiej, niewymagającej pisania ankiety.

 

Przejdź do (krótkiej) ankiety

 

Powrót do listy

Zobacz również: