PROCON/POLZAK 2018

Największa konferencja zakupowa w Polsce obchodzi 5. Jubileusz!

22 października 2018

Dla niektórych – to piąta, dla innych już piętnasta edycja konferencji. Wydarzenia, które kontynuuje 10-letnią tradycję konferencji POLZAK. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, PROCON/POLZAK stał się kluczowym wydarzeniem wpisywanym do kalendarzy przez praktyków zakupowych.

Konferencja przekroczyła już granicę 400 uczestników, tym samym utrzymując tytuł największej konferencji zakupowej w Polsce. W tym roku, organizatorzy planują przyjąć 500 gości, zachowując dotychczasowy charakter wydarzenia – platformy wymiany wiedzy branżowej, najlepszych praktyk z zakresu zakupów i zarządzania łańcuchem dostaw oraz innowacyjnych rozwiązań.

Okrągły jubileusz uświetnią najlepsi prelegenci poprzednich edycji wydarzenia. Bezspornie jednak, głównym gwoździem programu będzie ikona współczesnych zakupów – żyjąca legenda – dr Peter Kraljič. Twórca spopularyzowanej macierzy, która nieustannie od 35 lat jest wykorzystywana w działach zakupów na całym świecie.

 

PROCURE VALUE – NOT COSTS

W ubiegłym roku, prelegenci i uczestnicy skoncentrowali się na koncepcji Zakupy 4.0. W październiku 2018, tematem przewodnim będzie hasło: Procure value – not costs. Wiele mówi się o zmianie roli zakupów w organizacjach – z funkcji polegającej stricte na cięciu kosztów do funkcji kreatora wartości.

 

 
– Wykorzystując nowe narzędzia i technologie nowoczesne zakupy koncentrują się już nie wyłącznie na kosztach, ale przede wszystkim na wartości dodanej, którą w dłuższym okresie wnosi do firmy wybrane przez nas rozwiązanie i partner biznesowy – mówi Andrzej Zawistowski, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszania Menedżerów Logistyki i Zakupów.
 

 

Celem konferencji będzie pokazanie jak przeprowadzić transformację działu zakupów, budować jego pozycję w oczach klienta wewnętrznego, tworzyć przewagę konkurencyjną oraz jak mierzyć się postępującą automatyzacją procesów do tej pory wykonywanych przez ludzi.

 

 
– PROCON/POLZAK stanowi kompendium wiedzy specjalistycznej na temat trendów rynkowych, innowacyjnych rozwiązań i inspirujących case studies. Jednocześnie, od lat, tworzy platformę networkingową dla wszystkich  przedstawicieli branży zakupowej. – dodaje Mateusz Borowiecki, Dyrektor Zarządzający w OptiBuy.
 

 

Wzorem lat ubiegłych, program PROCON/POLZAK 2018 będzie podzielony na równoległe bloki tematyczne.

  • Zarządzanie talentem
  • Zakupy produkcyjne (direct)
  • Zakupy pośrednie (indirect)
  • Zakupy usług marketingowych
  • Zakupy inwestycyjne (CAPEX)
  • Procesy i narzędzia
  • Zarządzanie ryzykiem
  • Smart Procurement Solutions
  • Panele Dyskusyjne i Stoliki Tematyczne

PROCON/POLZAK odbędzie się w Hotelu Marriott w Warszawie w dniach 22-23 października 2018.

 

Organizatorzy:

OptiBuy – www.optibuy.com

Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML) – www.psml.pl

 

Strona www konferencji

Powrót do listy