Szwajcarska precyzja już w Kieleckim Parku Technologicznym

Dzięki współpracy Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT), Swiss Bussines Hub Polska i firmy doradczej OptiBuy, szwajcarski Schwarz AG (SAG) 1-go grudnia, oficjalnie rozpoczął działalność firmy-córki: Schwarz Technology Poland na terenie KPT.


Firma z kraju słynącego m.in. ze stoków narciarskich, banków czy pysznej czekolady od ponad 60 lat zajmuje się technologiami spawalniczymi. W pierwszej swojej inwestycji poza granicami Szwajcarii, SAG chce uruchomić linię produkcyjną zawansowanych urządzeń wytwarzanych z blach cienkich, m.in. komponentów maszyn, obudów czy szaf sterowniczych wykorzystywanych w przemyśle kolejowym, mechanicznym, a także medycznym.

Szwajcarski inwestor stworzy miejsca pracy dla 20 osób już w pierwszym roku działalności. Jednak na tym korzyści się nie kończą. Zarząd Schwarz AG planuje rozpoczęcie współpracy z kielecką Politechniką Świętokrzyską zarówno w zakresie pozyskiwania zasobów ludzkich, ale jednocześnie również w ramach badań rozwojowych.

To dla nas ważny inwestor, między innymi dlatego, że w planach ma nawiązanie współpracy z Politechniką Świętokrzyską, nie tylko w zakresie zatrudniania absolwentów tej uczelni. Przede wszystkim firma zainteresowana jest działalnością badawczo-rozwojową w kooperacji z działami inżynierii produkcji i automatyki – potwierdza Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Wybór lokalizacji dla inwestycji podyktowany m.in. zmniejszeniem odległości od kluczowych klientów firmy, nie był jednak procesem łatwym do zrealizowania. Na jego sukces złożyło się wiele czynników, w tym chęć współpracy samorządu lokalnego.

Odpowiednie ulokowanie inwestycji wraz z niezbędną do jej funkcjonowania infrastrukturą, było dużym wyzwaniem. Firma Schwarz, w celu zapewnienia najwyższego poziomu jakości produkcji przygotowała bardzo szczegółową listę wymagań. Za dokonanym wyborem stała przede wszystkim bliskość rynków zbytu, ale również wsparcie lokalnych władz, dostępność wykwalifikowanej kadry,  jak i atrakcyjne koszty pracy. Jesteśmy podwójnie zadowoleni z wyboru obiektu z licznych przygotowanych i sprawdzonych przez OptiBuy możliwości. Podwójnie, gdyż część naszej, biznesowej działalności zlokalizowaliśmy również właśnie tutaj, w Kieleckim Parku Technologicznym. – mówi Bartłomiej Bącik, Partner w OptiBuy.

W związku z wykupieniem ostatniej dostępnej przestrzeni w KPT, Dyrekcja Parku już planuje kolejne projekty skupiające się na jego rozbudowie. – Lokalizacje na tak wysokim, światowym poziomie, pozwalają nam zachęcać naszych Klientów do inwestycji na polskiej ziemi, na których zyskuje – jak w tym przypadku – sam klient oraz lokalny rynek pracy i edukacji – dodaje Bartłomiej Bącik z OptiBuy.

OPTIBUY Sp. z o.o.

SIEDZIBA GŁÓWNA

ul. Grzybowska 80/82
00-844 Warszawa

Tel: +48 22 661 52 60
Fax: +48 22 661 52 61
Email: info@optibuy.com

NEWSLETTER