OptiBuy optymalizuje wewnętrzne procesy światowego lidera obróbki cieplnej

Światowy potentat rozwiązań obróbki cieplnej z bazą klientów z 70 krajów, mowa tu o SECO/WARWICK, od lat systematycznie pracuje nad optymalizacją różnych procesów. Tym razem wewnętrznych procesów biznesowych, gdzie celem działań jest stworzenie fundamentów do dalszego rozwoju.

W procesie optymalizacji wewnętrznych procesów pomaga firma consultingowa OptiBuy, która specjalizuje się w redukcji kosztów, optymalizacji procesów zakupowych oraz sourcingu.

Początek współpracy obu firm, to rok 2013.

Konsultanci OptiBuy w ramach pierwszego projektu, wspierali SECO/WARWICK w optymalizacji kosztów w kategoriach nieprodukcyjnych. Wówczas wdrożone zostały rozwiązania optymalizujące koszty: podróży, tłumaczeń, opakowań czy usług bankowych. Umowy ramowe zawarte z dostawcami  pomogły zabezpieczyć łańcuch dostaw przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pośrednich. Jednak największym wyzwaniem poprzedniego projektu było znalezienie najlepszego modelu współpracy z dostawcami, wobec mocno rozproszonej struktury poszczególnych zakładów i specyfikę działalności firmy. Co się udało, stąd kontynuacja współpracy ze sprawdzonym dostawcą jakim niewątpliwie jest OptiBuy – mówi Katarzyna Kowalska, Dyrektor Działu Zakupów, SECO/WARWICK.

hala1

Przesłankami stojącymi za najnowszym projektem było zwiększenia wydajności i efektywności procesów zakupowych. Pod uwagę brany był wymiar kosztowy, procesowy, jak i organizacyjny – w zakresie centralizacji wybranych działań. W wyniku kilkumiesięcznych prac,  SECO/WARWICK otrzymał zbiór sugestii ujednolicenia i usprawnienia procesów wewnętrznych.

Uzupełnieniem zaleceń, było przedstawienie propozycji dla centralizacji i zharmonizowania wspólnych działań między spółką-matką – zlokalizowaną w Polsce, a  jedną ze spółek córek z siedzibą w Niemczech.

– Usprawnienie współpracy między spółką zależną a centralą w Polsce, pozwoli w dużym stopniu przyspieszyć procesy obsługi klienta – kluczowe przy budowaniu długoterminowych relacji, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Opracowane rekomendacje opierały się częściowo na nowych technologiach i procesach logistycznych, których wdrożenie w przeszłości nie byłoby możliwe, ze względu na brak takich rozwiązań. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny podjąć wyzwanie doskonalenia zaawansowanych procesów wewnętrznych SECO/WARWICK – precyzuje dr Tomasz Gonsior, Partner w OptiBuy.

O Seco/Warwick
SECO/WARWICK jest technologicznym liderem innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje rozwiązania typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowanie wymienników ciepła i metalurgii próżniowej. Grupa SECO/WARWICK to 11 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia  i technologie do obróbki cieplnej do czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz do produkcji: stali, tytanu i aluminium.
https://www.secowarwick.com
O OptiBuy
OptiBuy to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewniamy szeroki wachlarz doskonałych rozwiązań zakupowych, wykorzystując w tym celu międzynarodową sieć biur (w Polsce, Niemczech, Czechach, Szwajcarii i Chinach), dogłębną znajomość rynku i rozbudowany zestaw narzędzi informatycznych. Jesteśmy jedną z wiodących firm zajmujących się doradztwem zakupowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze specjalności to optymalizacja kosztów zakupów (projekty redukcji kosztów), projekty z zakresu Global Sourcing oraz wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania zakupowego (Ivalua, NextBuy).
http://www.optibuy.com

OPTIBUY Sp. z o.o.

SIEDZIBA GŁÓWNA

ul. Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa

Tel: +48 22 661 52 60
Fax: +48 22 661 52 61
Email: info@optibuy.com

NEWSLETTER