Global Sourcing – droga do strategicznego partnerstwa

Siedem lat owocnej współpracy, tysiące dostarczonych podzespołów, znakomita referencja dla potencjalnych Kontrahentów oraz podstawy do strategicznego partnerstwa między Klientem a Dostawcą. Na tym jednak nie kończą się wieloletnie korzyści jakie firmie produkcyjnej Metaltech-Piasecki, przyniósł projekt Global Sourcingowy prowadzony przez konsultantów firmy OptiBuy*

Metaltech-Piasecki to przedsiębiorstwo produkcyjne, którego rodzinne, ciechanowskie korzenie sięgają 1981 roku. Rozważne decyzje i optymalne zarządzanie pozwoliło rozwinąć nieduże przedsięwzięcie familijne, bez udziału inwestora zewnętrznego, w prężnie działającą i silną firmę, zatrudniającą ponad 700 pracowników (2015). Zakłady w Ciechanowie, Czosnowie i Płońsku, oferują usługi obróbki mechanicznej metali, spawania oraz zabezpieczeń antykorozyjnych.

Dzięki przeprowadzonemu projektowi, Metaltech-Piasecki, nawiązał współpracę z czołowym producentem sprzętu rolniczego na świecie – firmą Claas.

Claas to firma rodzinna, założona w 1913 roku z centralą w Harsewinkel w Westfalii.  Na rynku europejskim, lider w segmencie maszyn żniwnych. Wyróżnia ją również wyjątkowa oferta produkowanych traktorów, pras rolniczych oraz maszyn do zbioru roślin zielonych. Firma zatrudnia 11,5 tysiąca pracowników na całym świecie, a w 2016 roku odnotowała obroty w wysokości 3,8 mld euro.

Specjaliści OptiBuy, działający autonomicznie w ramach projektu, za cel otrzymali znalezienie dostawcy wybranych części ciągników dla francuskiego oddziału firmy (dawniej Renault Tractors). Głównymi warunkami była odpowiednio wysoka jakość podzespołów, możliwość zapewnienia ciągłości produkcji i dostępność pełnego zaplecza technicznego, niezbędnego do realizacji kontraktu. Pierwszy podpisany kontrakt i jednocześnie, pierwsze lata współpracy przyniosły Metaltech-Piasecki zlecenia na elementy stalowe o niewielkim stopniu skomplikowania, które z czasem urosły do rozbudowanego portfolio zamawianych podzespołów, również elementów widocznych z zewnątrz ciągników, charakteryzujących się nadzwyczajną jakością wykonania. Metaltech-Piasecki z pozycji początkującego kontrahenta, oficjalnie zyskał status strategicznego Partnera biznesowego niemieckiej firmy.

Dzięki współpracy obu podmiotów z OptiBuy, polska firma stała się jednym z ważniejszych i zaangażowanych Dostawców, przyczyniających się do rozwoju produktów firmy Claas.

Zyskanie Klienta o takiej renomie i zasięgu, w dodatku zadowolonego ze współpracy i stale poszerzającego jej zakres, dało polskim zakładom ogromny potencjał referencyjny.

 

 

* konsultanci biorący udział w opisywanych działaniach sourcingowych pod marką ARAIA (Polska), działającej w ramach kompleksowego projektu consultingowego – utworzyli działającą obecnie firmę doradczą OptiBuy

OPTIBUY Sp. z o.o.

SIEDZIBA GŁÓWNA

ul. Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa

Tel: +48 22 661 52 60
Fax: +48 22 661 52 61
Email: info@optibuy.com

NEWSLETTER