FM Bank PBP S.A. wybrał platformę NEXTBUY do obsługi procesów zakupowych

FM Bank PBP S.A., właściciel marek BIZ Bank i Bank SMART wdrożył platformę zakupową NEXTBUY do obsługi procesów zakupowych. Za pośrednictwem tego rozwiązania Bank prowadzi postępowania przetargowe obejmujące zapytania ofertowe i aukcje elektroniczne, zarządza bazą dostawców oraz analizuje średnie oszczędności w kategoriach zakupowych. FM Bank PBP S.A. to kolejna firma z sektora ubezpieczeniowo-finansowego, która korzysta z systemu NEXTBUY wspierającego zarządzanie zakupami strategicznymi i operacyjnymi.

fmbank_bs_bb

Korzystając z platformy NEXTBUY pracownicy działu zakupów FM Bank PBP S.A. mogą tworzyć kompletne formularze RFX z całą gamą opcji m.in. w postaci tabel cenowych, pytań, załączników, pól jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. W skład tego modułu wchodzą również aukcje elektroniczne. Ponadto za pośrednictwem systemu pracownicy banku mogą zarządzać bazą dostawców i rozsyłać zapytania ofertowe oraz zaproszenia do udziału w postępowaniach przetargowych.

Zaawansowane funkcje śledzenia aktywności dostawców na platformie, dostarczają informacji np. ilu potencjalnych odbiorców otworzyło zaproszenie do udziału w przetargu, ilu je przejrzało i wreszcie, jak wielu dostawców jest zainteresowanych współpracą. W ramach modułu analitycznego Bank otrzymuje m.in. informację na temat wartości średnich oszczędności w danych kategoriach produktowych uzyskanych z przetargów.

„Platforma zakupowa NEXTBUY powstała w wyniku połączenia kilkunastu lat doświadczeń ekspertów OptiBuy w obszarze zakupów z najlepszymi rozwiązaniami IT dostępnymi na rynku. System cechuje wyjątkowo elastyczna architektura, która pozwala uwzględnić specyfikę postępowań każdej firmy i instytucji. Cieszymy się, że FM Bank PBP S.A. wybrał właśnie nasze rozwiązanie do obsługi procesów zakupowych. Jesteśmy przekonani, że wdrożenie NEXTBUY nie tylko usprawni postępowania zakupowe prowadzone przez Bank, ale również przełoży się na zwiększenie ich efektywności.” – powiedział Łukasz Kozicki, Project Manager, NEXTBUY.

Platforma zakupowa NEXTBUY została zbudowana w chmurze obliczeniowej, dlatego wdrożenie tego rozwiązania nie wymagało prowadzenia w FM Bank PBP S.A. skomplikowanych prac informatycznych. System został udostępniony w formule SaaS (Software as a Service), co oznacza, że przechowywany jest na serwerach NEXTBUY, a pracownicy Banku dostęp do platformy uzyskują z poziomu przeglądarki internetowej, a także za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

„Zdecydowaliśmy się wdrożyć platformę NEXTBUY w naszej organizacji, ponieważ zależy nam na usprawnianiu procesów zakupowych przy jednoczesnym zachowaniu zgodności ze wszelkimi procedurami wewnętrznymi. Rozwiązanie pomoże zwiększyć komfort pracy osób zaangażowanych w realizację procesów zakupowych oraz efektywność ich pracy.” – powiedział Rafał Mroczkowski, Rafał Mroczkowski, Dyrektor Departamentu Logistyki FM Bank PBP S.A.

OPTIBUY Sp. z o.o.

SIEDZIBA GŁÓWNA

ul. Grzybowska 80/82
00-844 Warszawa

Tel: +48 22 661 52 60
Fax: +48 22 661 52 61
Email: info@optibuy.com

NEWSLETTER